Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_lukas_DSC05806.JPGCztery lata temu, dokładnie 6 czerwca 2012 r. w Konkatedrze Sokołowskiej J.E. ks. Biskup Antoni Dydycz udzielił święceń kapłańskich pięciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Byli to : ks. Błażej Samociuk z Kodnia, ks. Łukasz Borzęcki z Sokołowa Podlaskiego, ks. Michał Kisiel z Kostomłotów, ks. Piotr Śledź z Siedlec i ks. Piotr Jarosiewicz z Białej Podlaskiej.


W sobotę, 18 czerwca 2016 r. w Bazylice Mniejszej w Prostyni, obchodzili swoją czwartą rocznicę święceń kapłańskich. Księżom Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych i sił potrzebnych w pracy duszpasterskiej, by przez kapłańskie ręce nieśli ludziom Jezusa.
Niech Dobry Bóg czuwa nad Wami, niech darzy Was zdrowiem , Duch Święty niechaj obdarza Was pełnią swoich darów. Niech Wasza odpowiedź na dar powołania będzie zawsze radosna, pełna entuzjazmu i zachwytu. Szczęść wam Boże!

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90