Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_80_107_16777215_00_images_2021_roza.JPGOd pewnego czasu chodzi mi po głowie myśl, aby w naszej parafii powstały Róże Różańcowe za mężów, za dzieci no i oczywiście jak będą chętni do modlitwy mężowie to i za żony. Te Róże będą działały na trochę innych zasadach niż Koła Żywego Różańca w Parafii.

Otóż osoba chętna do przystąpienia do Róży musi posiadać adres mailowy, przez który będzie odbywała się komunikacja pomiędzy Zelatorką i w razie potrzeby z inną różą. Do Róży Różańcowej za mężów i za żony mogą przystąpić tylko osoby pozostające w związku sakramentalnym. Modlimy się jedną dziesiątką różańca z rozważaniem tajemnicy przez miesiąc, a w następnym miesiącu modlimy się kolejną tajemnicą, itd.. Modlitwy nigdy nie jest za dużo, nasze rodziny potrzebują modlitwy. Każdą wolną chwilę poświęcajmy na modlitwę różańcową, aby szatan nie wkradł się do naszych myśli.
Maryjo, Matko Różańcowa otaczaj nas płaszczem swej opieki i módl się za nami do swego Syna.
Zapraszam osoby chętne do zgłaszania się telefonicznie na mój nr tel. 602452917 lub osobiście.
Bożena Mazurek

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90