b_180_135_16777215_00_images_2021_xMaciej.JPGKs. Maciej Domańszczyński przyjął święcenia kapłańskie w katedrze drohiczyńskiej w 2017 roku z rąk bpa Tadeusza Pikusa. Zanim trafił do Prostyni, dwa lata posługiwał jako wikariusz w parafii pw świętej Anny w Sterdyni.
Podczas swojej dwuletniej pracy jako wikariusz i katecheta zaskarbił sobie sympatię parafian i uczniów, mimo że czas jego posługi przypadł w niezwykle trudnym czasie pandemii.

Ks. Maciej opiekował się parafialnym oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, ministrantami, czuwał nad rodzinami z Domowego Kościoła, angażował się w modlitwy członków parafialnych Kół Różańcowych i Akcji Katolickiej, z jego inicjatywy powstała parafialna schola dziecięca. Należał również do Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni i brał udział w wielu akcjach.
W niedzielę 15 sierpnia po Mszy Św. o godz. 9.00, proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Józef Poskrobko i senior ks. ks. kan. Krzysztof Maksimiuk oraz licznie zgromadzeni parafianie podziękowali ks. Maciejowi za posługę w bazylice prostyńskiej.

Księże Macieju,
Na kolejne lata posługi kapłańskiej, życzymy wytrwałości, siły, cierpliwości, a nade wszystko opieki Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny. Niech Bóg obdarza Cię błogosławieństwem na ścieżkach pracy duszpasterskiej, a przyszli parafianie niech otoczą Cię miłością i zaufaniem.

Szczęść Boże!