b_180_120_16777215_00_images_2021_pielgrzymka2021.jpg23 czerwca z Zarąb Kościelnych wyruszyła XXII Konna Pielgrzymka 10 Pułku Ułanów Litewskich na Jasną Górę. Grupie przewodniczył ks. rtm. kan. Andrzej Dmochowski, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zarębach Kościelnych.

Szefem przemarszu był ks. wachmistrz Grzegorz Śniadach, proboszcz parafii św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Pierwszy postój ułani mieli w Prostyni. Przejeżdżających przez miejscowość ułanów witali uczniowie i mieszkańcy miejscowości. W progach bazyliki prostyńskiej pielgrzymów przywitał ks. kan. Józef Poskrobko, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, dziekan łochowski. Przed Tronem Łaski ułani uczestniczyli we Mszy Świętej. Następnie ks. proboszcz zaprosił pielgrzymów na obiad. Także dla koni znalazło się coś smacznego do jedzenia. Po odpoczynku pielgrzymka wyruszyła w dalszą drogę, na nocleg do Stoczka.