Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

DSC07489„ALLELUJA !!! JEZUS ŻYJE !
JUŻ GO DŁUŻEJ GRÓB NIE KRYJE….
ZMARTWYCHWSTAŁ PAN ! ALLELUJA !!!"

DRODZY PARAFIANIE PROSTYŃSCY


     Jako Proboszcz Prostyńskiej Parafii razem z kapłanami pracującymi w Prostyni: ks. kan. Krzysztofem – naszym Seniorem, ks. pref. Maciejem oraz i ks. Tomaszem – naszym Rodakiem łączymy się w modlitwie ze wszystkimi Parafianami i Gośćmi, którzy spędzają to największe chrześcijańskie Święto w naszej Wspólnocie, a w sposób szczególny łączymy się z Braćmi i Siostrami dotkniętymi cierpieniem i chorobą z powodu pandemii COVID-19; z tymi, którzy w tym czasie przebywają w szpitalach, są w izolacji, bądź są na kwarantannie w swoich domach i życzymy wszystkim – pomimo trwającej nadal trudnej sytuacji – odrodzenia się wiary, która niech napełni nas wzajemną zgodą, miłością, spokojem ducha i sprawi, że spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem da nam siłę w pokonywaniu wszelkich trudności, także tych, które obecnie przeżywamy.
     Niech radosne Alleluja rozbrzmiewa przede wszystkim w naszych sercach, domach i rodzinach oraz wszędzie tam, dokąd Zmartwychwstały Chrystus nas pośle, aby głosić Prawdę, że On powstał z martwych i żyje.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, A RADOŚĆ ZE ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA NIECH DA SPOKÓJ I ZDROWIE TYM, KTÓRZY W NAJBLIŻSZEJ RODZINIE SPĘDZAJĄ TEGOROCZNE ŚWIĘTA. SZCZĘŚĆ BOŻE! ALLELUJA!!!

                                                                                                           ks. kan. Józef Piotr Poskrobko
                                                                                 Proboszcz w Prostyni i Dziekan Łochowski

 

Wielkanoc, A.D. 2021

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90