Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2021_DSC07499.JPGNiedziela Zmartwychwstania Pańskiego to zwieńczenie Wielkiego Postu. Do tego wydarzenia zmierzał nie tylko cały, 40-dniowy okres pokuty, ale zmierza także i nasze życie. Ciężko nam sobie wyobrazić naukę Chrystusa, jego zapowiedzi odkupienia, gdyby nie jego Zmartwychwstanie.


Bez większego sensu byłyby przykazania, nauki i uzdrowienia. Dlatego też Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest najważniejszą uroczystością każdego chrześcijanina.
Święta Zmartwychwstania Pańskiego to święta: Wiary, Nadziei i Miłości.
Wielki Czwartek to Święto Wiary. Wiary w powierzenie kapłanom ich wielkiej misji. Wiary w to, iż Chrystus rzeczywiście przeistacza się w Chleb i Wino. Jak ciężko nam czasem uwierzyć w prawdziwą, nie tylko symboliczną obecność Zbawiciela w małej Hostii i winie. Wielki Piątek - dzień męki, to także Dzień Nadziei. Nadziei, jaką daje nam krzyż w naszych doświadczeniach i cierpieniach. Z jaką nadzieją zawsze patrzymy w krzyż, gdy w modlitwie do niego zanoszonej mamy Nadzieję na wysłuchanie naszych próśb.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to Dzień Miłości. Odkrywamy na nowo fakt, że to Miłość nas zbawiła.
Głośmy zatem Chrystusa Zmartwychwstałego!
Poranną Mszę św. rezurekcyjną w intencji Parafian i Gości odprawił i homilię wygłosił Ksiądz Kanonik Józef Poskrobko - dziekan dekanatu łochowskiego. Uroczystą Mszę św. poprzedziła procesja z Najświętszym Sakramentem.
Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ubogacenia świętych dni Triduum Paschalnego. Złożył również życzenia wielkanocne Parafianom i wszystkim Gościom.

ZDJĘCIA

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90