Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2021_DSC06952.JPGŚwięto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, kończy piękny czas kolędowania. Zgodnie z tradycją tego dnia do kościoła wierni przynoszą świece – gromnice.
2 lutego, przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.


W parafii Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni tego dnia odbyło się również tzw. pożegnanie żłóbka. Po Mszy św. dzieci, młodzież oraz dorośli zebrali się przy stajence betlejemskiej, by pożegnać Pana Jezusa w stajence. Tu głos zabrał ks. kan. Józef Poskrobko, proboszcz parafii Prostyń. Podziękował wszystkim za przybycie i adorowanie Dziecięcia przez 40 dni. Następnie wyjął z szopki figurkę Małego Jezusa, by dzieci mogły go pożegnać. Za te serdeczne gesty uczestnicy nabożeństwa otrzymali słodkie podarunki.
Cała uroczystość odbywała się przy śpiewie kolęd. Dzieci mogły, po raz ostatni, w tym okresie liturgicznym, zaśpiewać kolędę Panu Jezusowi. Następne kolędowanie, za rok!

FOTORELACJA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90