b_180_135_16777215_00_images_2020_spowiedz_DSC06445.JPG

Nabożeństwo zwane “Godziną Łaski dla świata” przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia, od godziny 12.00 do 13.00.
Otóż wszystko zaczęło się w 1946 r. we Włoszech. To właśnie wtedy, po raz pierwszy, pielęgniarce Pierinie Gili objawiła się Maryja, która wypowiedziała tylko trzy słowa:
"Modlitwa. Ofiara. Pokuta".

Objawienia powtarzały się bardzo często, ale najważniejsze miało miejsce 8 grudnia 1947 roku w bazylice w Montichiari. Wtedy też Maryja wypowiedziała następujące słowa:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
Maryja zatem zachęca, aby co roku 8 grudnia około godziny 12:00 modlić się - o ile to możliwe - w kościele  lub w domowym zaciszu.