b_180_120_16777215_00_images_2020_spowiedz_adwent_start.jpgW niedzielę, 29 listopada, rozpoczęliśmy Adwent. Adwent przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia.
Tegoroczny Adwent jest wyjątkowy, z powodu epidemii koronawirusa.
Nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, dlatego oczekując na Pana Jezusa, dzieci wraz z rodzicami, przygotowały w swoich domach małe wieńce adwentowe.

Jakie znaczenie ma wieniec adwentowy?
Każdy element wieńca adwentowego ma swoje znaczenie.
- Okrągły kształt wieńca adwentowego symbolizuje nieskończoność, życie wieczne oraz to, że Bóg jest wieczny i nie ma początku ani końca.
- Gałązki wiecznie zielonego drzewka iglastego to symbol życia i wspólnoty.
- Cztery świece zapalane w każdą niedzielę Adwentu symbolizują zbliżanie się do prawdziwej światłości, czyli do Jezusa Chrystusa.
Każda świeca z osobna również ma swoje znaczenie. Pierwsza to Świeca Nadziei, druga – Świeca Pokoju, trzecia – Świeca Radości, a czwarta to Świeca Miłości.