Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2020_DSC05597.JPGDnia 5 września 2020 r., podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielił J.E. Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk.


Po specjalnej modlitwie i wspólnym odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego nastąpił obrzęd bierzmowania. Kandydaci wraz ze świadkami podchodzili do Księdza Biskupa, który modlił się nad każdym indywidualnie o wylanie darów Ducha Świętego, namaszczając czoło olejem Krzyżma św.
Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele bierzmowanych podziękowali Księdzu Biskupowi za udzielenie sakramentu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania ich do tego sakramentu i wręczyli kwiaty.
Drodzy Bierzmowani! Bądźcie wierni wierze i kościołowi, bądźcie otwarci na działanie Ducha Świętego i na Jego dary, które otrzymaliście, abyście mogli stawać się ludźmi pięknymi, świętymi, abyście prawdziwie żyli, bo Jezus żyje.

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90