Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2020_105606042_2964115966971654_4923979662216405380_o.jpg"Gdzież my o Matko, ach gdzie pójdziemy,
I gdzie ratunku szukać będziemy?"
W środę, 24 czerwca 2020 r., gościliśmy w naszej parafii Pielgrzymkę Kawalerzystów z Zarąb Kościelnych do Częstochowy.

Organizatorem jej, jak co roku, jest Ksiądz Proboszcz Andrzej Dmochowski z parafii Zaręby Kościelne. Kawalerzyści pielgrzymują już po raz dwudziesty pierwszy. Ta pielgrzymka jest wyjątkowa. W czasie, gdy nie było wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku. Została zatwierdzona trasa przemarszu. Wytyczne Sanepid wydał 6 czerwca, kustosz Sanktuarium potwierdził przyjęcie grupy kilka dni temu. Dowódca organizował pielgrzymkę nie wiedząc, czy dojdzie do skutku. Entuzjaści, optymiści i niezłomni - takimi słowami określeni zostali przez płk. Kazimierza Pałasza uczestnicy tegorocznego konnego przemarszu. W tegorocznym osobistym ekwipunku ułanów koniecznym elementem jest termometr.
Ksiądz kanonik Józef Poskrobko, po raz pierwszy jako proboszcz, przywitał udających się na Jasną Górę kawalerzystów. O godzinie 11.00 odprawiona została Msza święta, po której Ksiądz Proboszcz koronował pątników koronami świętej Anny. Kawalerzyści skorzystali również z przygotowanego z posiłku.
Przed wyprawą wszystkie konie są starannie podkuwane, mimo to uczestnicy wiozą ze sobą podkowy.
Niech te podkowy przyniosą szczęście wszystkim pielgrzymującym kawalerzystom, ich rodzinom i wszystkim tym, którzy życzliwie przyjmą ich w drodze na Jasną Górę.

ZDJĘCIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90