Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_2020_IMG_7479.jpg„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi.
Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim".
(Mt 4, 19-20)

Czerwiec jest miesiącem, w którym każdego roku odbywają się święcenia kapłańskie, dlatego też właśnie ten miesiąc jest też czasem kapłańskich jubileuszy.

W niedzielę 21 czerwca o godz. 9.00 Mszę Świętą koncelebrowaną odprawiali ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz parafii Prostyń, ks. Maciej Domańszczyński – wikariusz, ks. Tomasz Przewoźny – pochodzący z parafii Prostyń. Jedną z intencji była modlitwa o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. kan. Józefa Poskrobko z okazji 35 rocznicy świeceń kapłańskich, kolejna intencja obejmowała dziękczynienie za dziesięć lat kapłaństwa pochodzących z naszej parafii ks. Marcina Szymanika, ks. Tomasza Przewoźnego oraz ks. Łukasza Suszko, pracującego od czterech lat w naszej wspólnocie parafialnej. Podczas liturgii obecne były również poczty sztandarowe Szkół Podstawowych z Kiełczewa i Prostyni w związku z zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego.
Z okazji jubileuszu 35 lecia świeceń kapłańskich serdeczne życzenia złożyli jubilatowi przedstawiciele Akcji Katolickiej, parafialnego chóru, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Domowego Kościoła, szkół z terenu parafii, mieszkańcy poszczególnych wsi oraz członkinie Żywego Różańca.

ZDJĘCIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90