b_180_135_16777215_00_images_2020_DSC03528.JPG„Gdy kto chce zamknąć w jednym słowie,
ogrom uczuć jasnych do granic ostatka...
Niech przyklęknąwszy- to imię wypowie:
jedno, jedyne, najsłodsze – Matka.”
Konstanty Dobrzyński

W Polsce dla każdego człowieka bardzo ważnym dniem w roku jest 26 maja. Ten niezwykły, wiosenny dzień poświęcony jest wszystkim Mamom, jako wyraz szacunku dla ich trudu wychowania młodego pokolenia. Z okazji Dnia Matki w bazylice prostyńskiej odprawiona została wieczorowa Msza Święta. W intencji Mam, żyjących i tych, które zakończyły już ziemską wędrówkę, modlili się księża, osoby dorosłe, młodzież i dzieci. W krótkim kazaniu ks. Łukasz Suszko nawiązał do tej pięknej uroczystości. Bardzo miłym akcentem były życzenia złożone przez ks. kan. Józefa Poskrobko wszystkim obecnym Mamom. Wiele ciepłych słów popłynęło też z ust młodzieży. Uczniowie zaś z miejscowej Szkoły Podstawowej zaśpiewali dwie pieśni: ”Mama Królowa” i „Tobie Mamo”. W oprawę Mszy włączyła się młodzież, dorośli oraz chór parafialny wykonujący pieśni maryjne.