Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2020_DSC03309.JPG14 maja, w Kościele obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a co się z tym wiąże, to również imieniny naszego księdza wikariusza Macieja Domańszczyńskiego. Z tej też okazji została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Proboszcz Józef Poskrobko, który już na samym początku Mszy złożył ks. Maciejowi życzenia wielu łask Bożych od Trójcy Przenajświętszej i ofiarował w Jego intencji Mszę św.

W oprawę Eucharystii włączyła się również młodzież z KSM parafii Prostyń poprzez czytanie lekcji i śpiewanie psalmu.
Życzenia ks. Maciejowi złożyli: służba liturgiczna, dzieci, młodzież, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Parafialne Koła Różańcowe.
Zwieńczeniem życzeń było odśpiewanie pieśni: „Życzymy, życzymy”.
Księdzu Maciejowi pragniemy życzyć wielu łask Bożych i opieki Matki Maryi na każdy dzień posługi kapłańskiej. Niech święty Maciej wyprasza obfite błogosławieństwo i wspiera zarówno w dobrych jak i trudnych sytuacjach życiowych.
Na zakończenie ks. Maciej podziękował wszystkim za pamięć, modlitwę, życzenia i poczęstował cukierkami wszystkich zebranych w kościele.

ZDJĘCIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90