W związku z trwającą w dalszym ciągu pandemią COVID – 19 podajemy ostatnie zarządzenia:
- od poniedziałku 20.04 we Mszach św. i w nabożeństwach (np. pogrzeb) w naszym kościele i kaplicach może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2 powierzchni świątyni.
- w kościołach i kaplicach należy mieć założoną maseczkę na usta i nos (w czasie Komunii maseczkę odchylamy) – nie obowiązuje zakrywanie ust i nosa kałanów odprawiających Mszę św. lub nabożeństwo;
- ludzie stojący przy kościele, kaplicy lub odwiedzający groby na cmentarzu mają zachować między sobą odległość 2 m.

W ufnych modlitwach prośmy Miłosierdzie Boże o oddalenie od nas epidemii koronowirusa.
Módlmy się też za ludzi zarażonych tym wirusem – o przywrócenie chorym zdrowia; o siły potrzebne lekarzom, pracownikom medycznym, służbie porządkowej - tym wszystkim, którzy leczą i pielęgnują chorych niech Pan Bóg da potrzebne łaski do dalszej ich, jakże odpowiedzialnej posługi niesienia pomocy i ratowania życia.
Zmarłych zaś z powodu tej epidemii niech Bóg przyjmie do swojej chwały.

Ks. Józef – Proboszcz