Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ !!! ALLELUJA !!!

b_640_356_16777215_00_images_2020_Jezus-Zmartwychwstay-800x445.jpg

     Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego każdego roku przenosi nas do Wieczernika, na Golgotę i przede wszystkim do pustego Grobu Pana Jezusa, aby na nowo znów przeżywać te zbawcze wydarzenia – tę Tajemnicę Niepowtarzalnej Miłości, jaką Pan Bóg okazał człowiekowi otwierając niebo każdemu z nas.
Święta Wielkanocne w tym 2020 roku są świętami szczególnymi–choć oznajmiają radosne Alleluja!!! , to cały świat i Polska–myślę, że z głęboką wiarą, pomimo pandemii COVID-19 - w gronie Rodziny będziemy przeżywać tę Prawdę największą naszej wiary. Być może tegoroczne Święta Wielkanocne przyniosą Kościołowi odrodzenie wiary, napełnią nas wzajemną zgodą, miłością i spokojem ducha, a nasze spotkanie duchowe ze Zmartwychwstałym Jezusem niech nam da siłę w pokonywaniu wszelkich trudności, także tą, którą obecnie przeżywamy. Niech radosne Alleluja !!! rozbrzmiewa przede wszystkim w naszych sercach, domach i rodzinach oraz wszędzie tam, dokąd Zmartwychwstały Chrystus nas pośle po ustaniu tej epidemii, aby głosić Prawdę, że On powstał z martwych i żyje.
   

     Łączę się w modlitwie ze wszystkimi moimi Parafianami Prostyńskiej Wspólnoty – pozostającymi jak nigdy dotąd w swoich domach: z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi; z ludźmi w podeszłym wieku i z chorymi – życząc Wam wszystkim błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
   

     Niech Ten, który powstał na nowo do życia – Chrystus Zmartwychwstały błogosławi Wam wszystkim w życiu osobistym, jak też i w pracy zawodowej i zachowa naszą Parafię i cały Kościół od wszelkiej zarazy. Szczęść Boże! i Wesołego Alleluja !!!

                                                                         ks. kan. Józef Poskrobko - Proboszcz prostyński

Prostyń, Wielkanoc A.D. 2020r.

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90