Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_2020_08.JPGMsza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Sprawowana jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, którą Chrystus spożył z apostołami przed swoją męką i śmiercią. Ustanowił też Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.


W tym roku, inaczej niż zwykle, nie możemy pójść do Kapłanów z kwiatami, dlatego zamiast kwiatów ofiarujemy Mszę św. i różaniec w ich intencji, dziękując, prosząc i uwielbiając Boga za dar Chrystusowego Kapłaństwa.
Św. Jan Maria Vianney napisał:
„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”
Drodzy Kapłani! Dziękujemy Wam!

ZDJĘCIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90