b_180_120_16777215_00_images_2020_08.JPGMsza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Sprawowana jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, którą Chrystus spożył z apostołami przed swoją męką i śmiercią. Ustanowił też Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.

W tym roku, inaczej niż zwykle, nie możemy pójść do Kapłanów z kwiatami, dlatego zamiast kwiatów ofiarujemy Mszę św. i różaniec w ich intencji, dziękując, prosząc i uwielbiając Boga za dar Chrystusowego Kapłaństwa.
Św. Jan Maria Vianney napisał:
„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”
Drodzy Kapłani! Dziękujemy Wam!