1.Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w Wielkim Tygodniu w następującym porządku:
- NIEDZIELA PALMOWA – Msze św. Bazylice będą o godz. 800, 900, 1000, 1100 i 1700 . W obu kaplicach o godz. 1300. NIE BĘDZIE POŚWIĘENIA PALM.
- WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.
- WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800.
- WIELKA SOBOTA – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900.
- NIEDZIELA ZMATWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze św. Bazylice będą o godz. 600, 1000, 1100 i 1700 . W obu kaplicach o godz. 1300.
We Mszy św. i w nabożeństwach w kościele lub w kaplicy może uczestniczyć tylko 5 osób.
2.Ks.Bp przedłuża udzieloną Dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 19 kwietnia br. włącznie (Niedziela Miłosierdzia).
3.Pozostaje w mocy zarządzenie, by w każdej Mszy św. lub w innych celebracjach uczestniczyło maksymalnie 5 osób, nie licząc sprawujących posługę przy ołtarzu.
4.Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5. osób obowiązuje również podczas pogrzebu. W liczbie tej nie mieści się celebrans, niewielkie grono osób posługujących oraz pracownicy firmy pogrzebowej.
5.Cześć Krzyżowi podczas Liturgii Męki Pańskiej należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego, co dotyczy także adoracji indywidualnej poza liturgią.
6.Nie organizuje się tradycyjnego poświęcenia pokarmów ani w kościołach, ani w innych miejscach. Należy natomiast pobłogosławić pokarmy przed śniadaniem wielkanocnym. Dokonuje tego głowa rodziny (lub inna osoba wierząca) w domu wg tekstu zamieszczonego w załączniku na stronie internetowej Diecezji Drohiczyńskiej. Takie też kartki z modlitwami do poświęcenia pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym od Wielkiego Poniedziałku będzie można otrzymać w naszych sklepach w Poniatowie, Prostyni, Kiełczewie, Złotkach, Orzełku i Treblince lub u księży.
7.Nie urządza się procesji rezurekcyjnej, ale tradycyjnie, o godz. 600 w Niedzielę Zmartwychwstania należy uderzyć w dzwony.
8.Ks. Bp odwołuję wszystkie uroczystości I Komunii świętej i bierzmowania zaplanowane przed wakacjami 2020 r. i przenosi je na czas, kiedy zostanie zniesiony w Polsce stan epidemii.