1.Jednocześnie może przebywać podczas Mszy św. czy na nabożeństwie wewnątrz pomieszczenia kościoła lub kaplicy i na zewnątrz tylko 5 osób !!! (na Mszę św. wchodzimy do kościoła od zakrystii).
2.Jest dyspensa wiernym od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., przedłużona do 05. kwietnia br. włącznie (do Niedzieli Palmowej). Kto nie będzie w niedzielę na Mszy św. w kościele – nie ma grzech. Zachęcam usilnie do korzystania w dalszym ciągu z transmisji radiowych, telewizyjnych oraz internetowych.
3.Od jutra tj. od poniedziałku na Mszę św. przychodzi tylko 1 osoba z rodziny, która zamówiła intencję mszalną; a w przypadku pogrzebu jedynie najbliższa rodzina – tylko 5 osób.
4.W związku z epidemią w piątek nie będziemy odwiedzać chorych w ich domach.
5.Prosimy tych wszystkich, którzy obchodzą I Piątki miesiąca, aby nie przychodzili w piątek do kościoła – szalejący koronowirus nie przerywa obchodzenie I Piątków miesiąca, tylko je wydłuży.
6.Odwołuję też spotkanie dzieci i ich rodziców przed I Komunią Św.
7.Wszystkie osoby z objawami infekcji, które mają podwyższoną temperaturę, kaszel lub inne objawy infekcji; osoby w podeszłym wieku, które są najbardziej narażone na zachorowanie; dzieci i młodzież szkolna; osoby, które czują obawę przed zarażeniem się wirusem
NIECH NIE PRZYCHODZĄ W NIEDZIELĘ NA MSZĘ ŚW. DO KOŚCIOŁA CZY KAPLICY!!!

W ufnych modlitw prośmy Miłosierdzie Boże o oddalenie od nas epidemii koronowirusa.
Módlmy się też za zarażonych tym wirusem – o przywrócenie chorym zdrowia, a tym wszystkim, którzy leczą i pielęgnują chorych o potrzebne łaski do dalszej ich, jakże odpowiedzialnej posługi niesienia pomocy i ratowania życia.
Zmarłych zaś z powodu tej epidemii niech Bóg przyjmie do swojej chwały.

Ks. Józef – Proboszcz