Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

PRZYPOMINAMY ZARZADZENIA KS. BISKUPA I WŁADZ PAŃSTWOWYCH:

1.Jednocześnie może przebywać podczas Mszy św. czy nabożeństwa wewnątrz pomieszczenia kościoła czy kaplicy tylko do 50 osób.

2.Na Msze święte niech przychodzą przede wszystkim te osoby, które zamówiły intencje mszalne, a w przypadku pogrzebu jedynie najbliższa rodzina.
3.Wszystkie osoby z objawami infekcji, które mają podwyższoną temperaturę, kaszel lub inne objawy infekcji mają powstrzymać się od udziału we Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w kościele czy kaplicach.
4.Osoby w podeszłym wieku ze względu na większe ryzyko zachorowania niech pozostaną w domu.
5.Dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę też niech pozostaną w domu.
6.Osoby, które czują obawę przed zarażeniem niech pozostaną w domu.

Tym wszystkim osobom, które w niedzielę lub święto nakazane nie pójdą do kościoła na Mszę św. nasz Ks. Bp Piotr Sawczuk udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i świątecznej w tym czasie nie jest grzechem.

Przypominam o możliwości przeżywania Mszy św. i innych nabożeństw za pośrednictwem mediów.

W niedzielę za tydzień 29 marca w Prostyni będzie zmieniony porządek odprawiania Mszy św. – będzie ich więcej i będą częściej odprawiane, aby ułatwić mniejszym grupom (do 50 osób może być jednocześnie w kościele)  uczestniczenie we Mszy. I tak w Prostyni będą Msze św. o godz. 800  , 900 , 1000 , 1100 i 1700

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90