Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2020_DSC02673.JPGJuż po raz XVIII, 10 lutego, w pierwszy dzień ferii zimowych, odbył się w naszej parafii Zimowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń. 


Zawody zostały zorganizowane na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Prostyni. Organizatorem zawodów była: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni i Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie.
Nagrody dla sportowców ufundował proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Józef Poskrobko. O słodki poczęstunek dla zawodników oraz opiekunów zadbała Wójt Gminy Małkinia Górna p. Bożena Kordek. Niezmiennie od 18 lat celem imprezy jest zagospodarowanie wolnego czasu podczas ferii zimowych, popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz nawiązanie kontaktu i nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół. Turniej przebiegał w następujących kategoriach: uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI , uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz uczestnicy powyżej 15 lat (kategoria open).
Drużynowo w kategorii szkół I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni, na drugim uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, trzecie miejsce na podium zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku. W turnieju brali udział także uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej im.
Zwycięskie szkoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, natomiast osoby plasujące się na podium w poszczególnych kategoriach indywidualnych otrzymały medale i dyplomy.
Tegoroczny turniej przebiegał w sportowej atmosferze zdrowej rywalizacji. Kolejne tenisowe rozgrywki o Puchar Proboszcza Parafii Prostyn już za rok!

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90