Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_2020_Oplatek-Szkol-swietych-i-blogoslawionych_Drohiczyn_10.01.2020r-65.jpgJuż po raz dwunasty, 10 stycznia 2020 roku, w Drohiczynie odbyło się spotkanie opłatkowe Szkół noszących Imię Świętych i Błogosławionych.


Na terenie Diecezji Drohiczyńskiej istnieje 19 szkół, którym patronują Święci, Błogosławieni czy Słudzy Boży. Większość stanowią szkoły im. Jana Pawła II i Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni oraz Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie.
Główną częścią spotkania była Eucharystia celebrowana w seminaryjnej kaplicy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Ksiądz Biskup nawiązał do Patronów Szkół, którymi są Święci i Błogosławieni. Wezwał, aby zarówno nauczyciele, rodzice, jak i uczniowie często odwoływali się do przykładu tych szlachetnych postaci.

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90