Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2020_DSC01736.JPGW niedzielę 5 stycznia członkowie Akcji Katolickiej i Chóru parafialnego zgromadzili się na wspólnej wieczornej modlitwie adoracyjnej w bazylice prostyńskiej. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 wszyscy przeszli do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe.

Rozpoczęła je modlitwa pod przewodnictwem ks. kan. Józefa Poskrobko i odczytanie fragmentu Pisma Świętego, którego dokonała prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej p. Bożena Mazurek. Po odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” nastąpił czas łamania się opłatkiem i składania sobie najserdeczniejszych życzeń. W spotkaniu uczestniczyli również księża: ks. kan. Krzysztof Maksimiuk, ks. Łukasz Suszko i ks. Maciej Domańszczyński. Kiedy już w każdym ręku opłatek został wielokrotnie połamany, a wszelkie serdeczności trafiły do wszystkich serc, uczestnicy spotkania zasiedli do pięknie udekorowanego i obficie zastawionego stołu. Wieczór upłynął we wspaniałej wspólnotowej atmosferze pełnej ciepła, życzliwych rozmów i śpiewie tradycyjnych kolęd. Chórzyści przygotowali śpiewniki, aby wszyscy mogli włączyć się do wspólnego kolędowania. Proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Józef Poskrobko bardzo serdecznie podziękował członkom Akcji Katolickiej i Chóru parafialnego za zaangażowanie w pracę na rzecz parafii i reprezentowanie jej na zewnątrz.

ZDJĘCIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90