Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_101_16777215_00_images_2020_DSC05367.JPGPierwszy raz Rodziny z Domowego Kościoła przy parafii Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni zorganizowały Bezalkoholowy Rodzinny Bal Sylwestrowy. O godzinie 18.00 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta msza święta dziękczynna.

Następnie wszystkie rodziny i zaproszeni goście udali się do świetlicy w Złotkach. Już na samym początku przywitała nas wspaniała muzyka i piękny wystrój sali, zegary wybijające kolejne godziny, białe, czarne i złote balony oraz wspaniałe oświetlenie, które zmieniało swoją barwę w zależności od rodzaju muzyki ,dając swoim blaskiem odpowiedni nastrój do tańca i zabawy. Po uroczystym powitaniu wszyscy skosztowali smacznych dań, a potem ruszyli do tańca . Bal sylwestrowy to okazja do niezapomnianej zabawy wśród wspaniałych ludzi, przy dobrej muzyce, wyśmienitym jedzeniu oraz w fantastycznej rodzinnej atmosferze. Jedną z wielu wspaniałych atrakcji tego wieczoru była fotobudka, która dostarczyła wiele radości ,uśmiechu i dobrej zabawy nie tylko tym najmłodszym uczestnikom balu, a pamiątkowe zdjęcia jeszcze długo będą nam przypominały o wspólnej zabawie. Nie zabrakło również wielu ciekawych i trzymających w napięciu konkursów przygotowanych przez ks. Łukasza. Wszyscy wygrani otrzymali atrakcyjne i bardzo praktyczne nagrody rzeczowe. Nowy Rok przywitaliśmy serdecznymi życzeniami, blaskiem fajerwerków oraz tortem z błyskotkami. Zabawa przeplatana różnymi atrakcjami potrwała aż do wczesnych godzin Nowego Roku. Rodzinny Bal Sylwestrowy Domowego Kościoła z Prostyni, to jedyny bal bezalkoholowy w diecezji drohiczyńskiej, którego celem było ukazanie i doświadczenie tego, że osoba wierząca może chwalić Boga tańcem i ma być radosna radością nowonarodzonego Pana, szczególnie w rodzinie tej, w której żyje na co dzień i w tej, którą nazywa wspólnotą . W ten szczególny wieczór i noc sylwestrową podczas bezalkoholowej zabawy przeżyliśmy piękny czas na radosnym świętowaniu we wspólnocie Domowego Kościoła.


Edyta i Adam Borowi

GALERIA ZDJĘĆ

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90