Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

„Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…– błogosław całą Parafię w Prostyni, jej mieszkańców i wszystkich Gości.

 

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi
ciemna noc w jasności promienistej brodzi …”

 

Drodzy Parafianie Prostyńscy!


       Po raz kolejny Dobry Bóg dał nam łaskę przeżywania na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym, a także nieraz z przyjaciółmi łamiemy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak, jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka jest przeogromna moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. W tym też okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…
        Po raz pierwszy mam ten wielki zaszczyt jako Proboszcz prostyńskiej Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w imieniu własnym i moich współpracowników: ks. Macieja i ks. Łukasza, a przede wszystkim ks. kan. Krzysztofa naszego Seniora złożyć serdeczne i szczere życzenia świąteczne. Wszystkim Parafianom i oraz Gościom spędzającym u nas Święta, życzę błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym Nowym 2020 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.
    „…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Parafię w Prostyni, jej mieszkańców i wszystkich Gości! Raz jeszcze życzę wszystkim: WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. kan. Józef Poskrobko – proboszcz i kustosz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni.

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90