Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_88_16777215_00_images_2019_78456277_446114346047673_6876372168519712768_n.jpgPrawie 4 miesiące po naszym wyjściu do Matki w tegorocznej XXIX Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę odbyło 23 listopada trzecie spotkanie popielgrzymkowe w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni.

Spotykamy się by podziękować Panu Bogu za błogosławiony czas przeżytych rekolekcji w drodze. Pielgrzymka: codzienna Eucharystia, różne rodzaje modlitwy, niezliczone łaski od Pana Boga. Celem wędrowania jest by bardziej poznać Jezusa i Go ukochać. Dokonuje się to w czasie drogi, we wspólnocie, przez podjęcie trudu pielgrzymowania, zaangażowanie się w modlitwę i codzienną służbę, przez przezwyciężanie zniechęcenia. Każdy z nas niósł po drodze swoje intencje, każdy o coś Pana Boga prosił,a teraz czas Mu za to wszystko podziękować.
Popielgrzymkowe spotkanie rozpoczęła Msza Św. celebrowana w intencji pielgrzymów i pielgrzymów duchowych przez przewodnika grupy łochowskiej Ks. Michała Marczaka i naszego wikariusza i pielgrzyma Ks. Macieja Domańszczyńskiego.
Przybyłych pielgrzymów witał Ks. kan. Proboszcz Józef Poskrobko wyrażając radość z ich obecności.
Po Mszy Św. uczestniczyliśmy w adoracji przed Najświętszym Sakramentem oraz odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Po duchowej uczcie przejechaliśmy do szkoły na poczęstunek. I to był czas na rozmowy. To świetna okazja do wspominania sierpniowych chwil.
Szczególnego znaczenia nabrały słowa jednej z pielgrzymkowych piosenek: "bo nikt nie ma z nas tego co mamy razem dlatego aby wszystko mieć potrzebujemy siebie wzajem".
Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku Jubileuszowej XXX Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę 1-15 sierpnia 2020r.

Anna Grzymała

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90