b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC00613.JPG3 listopada w bazylice w Prostyni odbyło się wydarzenie promujące świętych i błogosławionych. Uczestniczyły w nim osoby przebrane za świętych.

Celem „Plejady świętych” było upowszechnianie idei świętości wśród dzieci i młodzieży oraz poznawanie postaci świętych, oddawanie szacunku zmarłym i zaakcentowanie chrześcijańskiej tradycji związanej z czcią świętych 1 listopada. Wśród zacnego grona świętych uczestniczących we Mszy Świętej o godz. 11.00 można było dostrzec m.in. Matkę Najświętszą, św. Floriana, św. Faustynę, św. Annę, św. Dorotę, św. Jana Bosko, św. Łukasza. Święci mieli ze sobą atrybuty, dzięki którym można ich było łatwo rozpoznać. Był również św. Krzysztof  dźwigający podróżnych. Kazanie do zebranych skierował ks. Maciej Domańszczyński, który nwiązując do ewangelii o Zacheuszu, mówił o świętości.  Po nabożeństwie wszyscy odśpiewali piosenkę „Święty uśmiechnięty” i stanęli do wspólnego zdjęcia. Za aktywne wzięcie udziału w „Plejadzie świętych” ks. kan. Józef Poskrobko, proboszcz parafii Prostyń ufundował słodkie nagrody. Z pieśnią na ustach „Taki duży i taki mały...” wszyscy udali się na radosny piknik przy plebanii.