b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC00500.JPG1 listopada Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi, wskazują drogę, która prowadzi do świętości.

O świętości i o drodze, która prowadzi do niej mówił w swojej homilii Rzecznik Episkopatu Polski Ksiądz dr Paweł Rytel-Andrianik. „Właśnie dziś, w Dniu Wszystkich Świętych, warto przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości”. Dodał, że powinniśmy pamiętać, że "święci byli ludźmi z krwi i kości, a przykład ich życia do dziś pociąga wiele osób, o czym świadczy popularność np. św. Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty, Beretty Molli czy Piera Giorgia Frassatiego".
W parafiach organizowane są Bale Wszystkich Świętych, Plejady Świętych, Orszaki Świętych, procesje i nabożeństwa w ramach akcji Holy Wins, czyli "Święty zwycięża". Głównym adresatem tych wydarzeń są dzieci, młodzież i całe rodziny. Akcja jest bardzo pozytywna, promuje radość, dobroć i świętość. Na zakończenie homilii Ksiądz Paweł powiedział: " Nie trzeba być muzykantem, żeby życie przegrać i nie trzeba być Małyszem, żeby wygrywać".

fot. D.Koroś