b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC09857.jpg"Plejada Świętych" odbędzie się w niedzielę, dnia 3 listopada 2019 r. po Mszy św. o godzinie 11.00 w Bazylice Mniejszej w Prostyni. Plejada jest organizowana dla wszystkich chętnych, którzy chcą wcielić się w postać wybranego świętego.

Celem Plejady jest promowanie wśród młodych ludzi idei świętości. Aby młodzi ludzie chcieli tych świętych naśladować i żeby w ich życiu zaistniała: „moda na świętość" oraz przybliżenie dzieciom postaci świętych patronów i oddawanie szacunku zmarłym, będącym w drodze do nieba. Przebieranie się za świętych ma zwrócić uwagę na wartości, dla których oddawali oni swoje życie. Chodzi tu przede wszystkim o zaakcentowanie naszej chrześcijańskiej tradycji, która związana jest z czcią dla świętych 1 listopada.
Patronat nad konkursem sprawuje Ksiądz Proboszcz Józef Poskrobko.