Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_2019_Zjazd-Diecezjalnego-Instytutu-Akcji-Katolickiej_Drohiczyn_6.10.2019-7.jpgW dniu 06 października 2019 r. w Drohiczynie odbył się Zjazd Diecezjalny Akcji Katolickiej. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii Prostyń reprezentowało 7 osób. Przedstawiciele naszej delegacji mieli za zadanie opiekę i reprezentację ze sztandarem diecezjalnym DIAK podczas mszy świętej, która rozpoczęła Zjazd o godzinie 11 w Kościele Sióstr Benedyktynek.

Mszy św. z tej okazji przewodniczył i wygłosił homilię ks. bp Piotr Sawczuk.
Podczas mszy św. w procesji z darami , oprócz chleba i wina zostały przyniesione różańce, do których zostały dołączone karteczki z imieniem i nazwiskiem księży naszej diecezji. Na zakończenie Eucharystii ks. Biskup poświęcił różańce, a członkowie Akcji Katolickiej wzięli je do swoich domów, aby przez cały październik modlić się na różańcu za wylosowanego kapłana. W ten sposób Akcja Katolicka chce wspierać księży w ich trudnej posłudze duszpasterskiej. W naszej parafii za kapłanów modli się na tych różańcach piętnastu członków Akcji Katolickiej.
Po mszy św. cała wspólnota zjadła pyszny obiad w restauracji „Pod Katedrą”, a następnie atrakcją było zwiedzanie Drohiczyna podczas przejazdu „Meleksami” oraz oglądanie zbiorów Muzeum Diecezjalnego.
Składamy serdeczne podziękowania dla DIAK i POAK w Drohiczynie za miło i pożytecznie spędzony czas naszego spotkania.

fot. drohiczynska.pl

>>więcej<<

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90