Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC09795.JPGMaryja podczas październikowych objawień w Fatimie ze smutkiem powiedziała do dzieci:
„Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony”.

 


06 października ulicą Prostyni wyruszyła ostatnia w tym roku procesja, podczas której wierni ofiarowali modlitwę różańcową za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwie licznej grupy parafian przewodniczył ksiądz Maciej Domaszczyński wraz z księdzem proboszczem Józefem Poskrobko.
Dzięki życzliwości dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II pani Ewy Szymanik zwieńczeniem wieczoru modlitewnego było przedstawienie pt. ”Wszystko leży w dłoniach Bożych” przygotowane przez młodzież Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem. Spektakl został poświęcony patronowi sadowieńskiej szkoły. Widzowie poznali historię życia Błogosławionego Księdza Edwarda Grzymały: wierność powołaniu wbrew woli ojca, droga intelektualnego i duchowego rozwoju, areszt i wywiezienie do obozu koncentracyjnego, służba apostolska wśród współwięźniów, a w końcu męczeńska śmierć przez zagazowanie.
Po spektaklu był czas, by podzielić się wrażeniami. Czas niezwykły, bo jednoczący parafian prostyńskich i sadowieńskich podczas wspólnego posiłku przygotowanego przez Domowy Kościół, gwarnych rozmów i … porządkowaniu sali.

Dorota Gałązka

GALERIA ZDJĘĆ

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90