Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC09130.JPGJak co roku uczniowie trzech szkół z terenu naszej parafii wzięli udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Serpelicach. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas VII i VIII.


W czwartek, 12 września 2019 r. wyjechaliśmy autobusem około godziny 8.30, a po godzinie byliśmy w Drohiczynie w kościele stacyjnym. W czasie tego przystanku zawiązaliśmy wspólnotę z młodzieżą z dekanatu łochowskiego i węgrowskiego. Mogliśmy w czasie wspólnych śpiewów zintegrować się z młodzieżą z innych miast i wsi naszej diecezji. W czasie krótkiej konferencji, ksiądz Wojciech opowiedział o darach jakie dostajemy od Boga i owocach, o które możemy prosić, a także zachęcił do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. Na zakończenie spotkania w Drohiczynie przez kilka minut adorowaliśmy Najświętszy Sakrament.
Kolejnym punktem programu były już Serpelice. Zostaliśmy przywitani przez organizatorów i otrzymaliśmy pamiątkowe „smycze”. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej zabawy tanecznej. Dwóch bardzo sympatycznych księży podniosło na nogi i rozruszało tłumy młodzieży. W rytm Belgijki i innych znanych hitów wszyscy świetnie się bawili. Tańce przerywane były świadectwami osób, które brały udział w światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
Kulminacyjnym punktem spotkania młodzieży była Eucharystia, którą odprawił ks. bp Piotr Sawczuk. Podczas Mszy nasze uczennice: Kinga przeczytała czytanie, a Julia - modlitwę wiernych. Ksiądz biskup dziękował młodzieży za liczne przybycie na spotkanie i prosił, by byli odważni w ewangelizowaniu. Wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia, przepełnieni natchnieniem Ducha Świętego mogli wracać do domu, by wśród swoich bliskich dawać odważnie świadectwo wiary. Transmisję z całego wydarzenia można obejrzeć na Facebooku Diecezji Drohiczyńskiej. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu w przyszłym roku!

 

Anna Złotkowska

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90