b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC07460.JPG„Życzymy, życzymy: i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez serce Maryi.
Niech miłość i pokój w sercu Twoim gości, niech nigdy nie zbraknie ludzkiej życzliwości.”

Słowa tej pieśni rozbrzmiały na zakończenie Eucharystii w prostyńskiej bazylice, dnia 25 VII 2019 r.
W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ksiądz Kanonik Krzysztof Maksimiuk.

Tegoż dnia o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, którą sprawował Ksiądz Proboszcz Józef Poskrobko wraz z Solenizantem. Ksiądz Proboszcz podziękował ks. Krzysztofowi za Jego zaangażowanie w życie parafii, tej prostyńskiej, jak również ostrożańskiej, kiedy był on wikariuszem, a ks. Kanonik Proboszczem.
Wyrazem wdzięczności za pracę Proboszcza Seniora była liczna obecność Parafian i Gości, a także życzenia składane przez przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych.
Po zakończeniu Eucharystii Ksiądz Krzysztof podziękował za życzliwość jaką spotyka ze strony Księży Proboszczów, obecnego Józefa, jak i poprzedniego Ryszarda oraz Parafian. Obecni na Mszy św. zostali obdarowani przez Solenizanta słodkościami.