Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_2019_Krzyz_Msza-sw.-dziekczynna-za-pasterska-posluge-ks.-bpa-Tadeusza-Pikusa_Drohiczyn_13.07.2019-28.jpgW sobotę 13 lipca ksiądz Biskup Tadeusz Pikus dziękował Panu Bogu za piękny dar jakim jest kapłaństwo, a w szczególności za czas pełnienia posługi biskupiej w diecezji drohiczyńskiej.
W przepięknej uroczystej Eucharystii uczestniczyło wielu kapłanów, siostry zakonne, osoby duchowne i wierni.


Podczas głoszonej homilii ks. Biskup wypowiedział piękne słowa iż odkrył, że Jego domem było każde miejsce w diecezji...
Do katedry przybyło wiele delegacji pragnących modlić się z ks. Biskupem, dziękować mu za posługę pasterską i uścisnąć Jego dłoń. Były dzieci, młodzież, rodziny, służby mundurowe, parlamentarzyści.

Jako przedstawiciele rodzin całej diecezji Drohiczyn to właśnie rodzina z naszej parafii miała tę ogromną przyjemność dziękować Bogu modlitwą a ks. Biskupowi Tadeuszowi Pikusowi słowami, za ten niezwykły czas pełnienia pasterskiej posługi w diecezji Drohiczyn.

 

Przewielebny Księże Biskupie!
Spotykamy się dzisiaj, aby serdecznie dziękować Księdzu Biskupowi za pełnienie trudnej i odpowiedzialnej posługi biskupiej w naszej diecezji.
Pięć lat to czas, w którym mogliśmy Księdza Biskupa gościć w swoich parafiach jak również spotykać na różnego rodzaju wspólnych uroczystościach. My sami doświadczyliśmy w ostatnim czasie od Księdza Biskupa daru jakim było udzielenie sakramentu bierzmowania naszemu synowi Jakubowi, a wcześniej sakramentu Chrztu Świętego Antosi – naszej córeczce.
Z całego serca w imieniu całej diecezji dziękujemy za sakramenty, za życzliwość, za ciepłe słowa, za wsparcie duchowe, za żarty, a przede wszystkim za przykład wiary.
,, W dobrych zawodach wystąpiłem,
bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem’’.
Myślę, że ten cytat pięknie streszcza całą biskupią posługę. Pragniemy teraz życzyć Księdzu Biskupowi spokoju, ludzkiej życzliwości nieustającego strumienia Bożych Łaski i aby ten czas na zasłużonej emeryturze był dalszym cudownym spełnianiem Bożego planu.

Szczęść Boże.

Lilla Wiechowska

 

b_150_100_16777215_00_images_2019_Krzyz_Msza-sw.-dziekczynna-za-pasterska-posluge-ks.-bpa-Tadeusza-Pikusa_Drohiczyn_13.07.2019-17.jpg

b_150_100_16777215_00_images_2019_Krzyz_Msza-sw.-dziekczynna-za-pasterska-posluge-ks.-bpa-Tadeusza-Pikusa_Drohiczyn_13.07.2019-28.jpg

b_150_100_16777215_00_images_2019_Krzyz_Msza-sw.-dziekczynna-za-pasterska-posluge-ks.-bpa-Tadeusza-Pikusa_Drohiczyn_13.07.2019-29.jpg

 

 

 

 

 

fot. drohiczynska.pl 

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90