Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC06962.JPGW niedzielę 7 lipca 2019 r. na Mszy św.o godz. 9.00 odbyło się powitanie nowego Proboszcza ks. kan. Józefa Poskrobko, który zastąpił ks. kan. Ryszarda Zalewskiego. 


Na uroczystość wprowadzenia przybył przedstawiciel Kurii Diecezjalnej Wiceekonom ks. kanonik Piotr Jurczak, który dokonał instalacji.  Obecny był również ks. kanonik Paweł Rytel Andrianik. Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. kan. Piotr Jurczak odczytał Dekret Księdza Biskupa, którym mianował ks. kanonika Józefa Poskrobko Proboszczem parafii Prostyń z dniem 1 lipca 2019 r. z wszystkimi uprawnieniami w zakresie prawa powszechnego i diecezjalnego. Słowa powitania do nowego pasterza skierowali również przedstawiciele parafii.
Ks. kan. Józef Poskrobko przeszedł do nas z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce, gdzie przez ostatnich 12 lat pełnił funkcję Proboszcza i Wicedziekana Dekanatu Hajnowskiego.
Czcigodny Księże Proboszczu!
Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny będzie dla Ciebie siłą w tej posłudze, a św. Anna otacza nieustanną opieką.
Szczęść Boże!

GALERIA ZDJĘĆ

 

RELACJA WIDEO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90