Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC06676.JPGDnia 26 czerwca 2019r. o godzinie 14:00, , już po raz XX, rozpoczął się, Festyn Rodzinny, zorganizowany przy udziale Parafii Prostyń, Urzędu Gminy Małkinia Górna, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Rady Sołeckiej.

Piękna pogoda sprawiła że na placu szkolnym bawiło się kilkaset osób. Szczególnie dzieci miały wiele radości z wesołego miasteczka, konkursów i zabaw, w których mogli wziąć udział. Dodatkową atrakcją był udział w festynie strażaków z OSP z Prostyni. Przygotowali oni dla uczestników XX Dnia Radości Wakacyjnej pokaz swoich umiejętności. Mieszkańcy Kiełczewa po raz kolejny zadbali o uczestników festynu, serwując zupę gyros z pieczarkami, bigos oraz swojskie jadło. Był chleb ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Na ostudzenie emocji serwowano lody ufundowane przez Panią Wój Bożenę Kordek.
Jak na dwudzieste urodziny przystało, był też tort przygotowany przez organizatorów.
Było sympatycznie i uroczyście.
Na zakończenie festynu odmówiono Apel Jasnogórski oraz wypuszczono balony do nieba z dobrymi uczynkami, które czyniły dzieci przez cały rok, aby móc uczestniczyć w w/w atrakcjach. 

Ostatnim punktem imprezy była zabawa plenerowa, którą prowadził zespół SAMI SWOI.
Wszystkim zaangażowanym w organizację serdeczne Bóg zapłać!

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90