Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC05289.JPGW 1999 roku miała miejsce VII pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny. Szósty dzień pielgrzymki – 10 czerwca – przywiódł Papieża Polaka do Drohiczyna. W Drohiczynie został przygotowany piękny ołtarz na przyjazd Głowy Kościoła.

Ołtarz ten posiadał bardzo głęboką symbolikę. W centralnej części widzimy pęknięty krzyż – symbol rozdarcia wśród chrześcijan. Postać Jezusa Chrystusa oraz sieć rybacka św. Piotra łączą ten krzyż w jedno. Po obu stronach ołtarza znajdują się obrazy świątyń chrześcijańskich: katolickich, prawosławnych i protestanckich. Pod krzyżem widnieje napis „Bóg jest Miłością”, który wskazuje wszystkim drogę do pojednania.
Świętowanie tego ważnego wydarzenia w stolicy naszej diecezji, w Drohiczynie, odbyło się pod nazwą "Dzień Wspólnoty Wspólnot ze św. Janem Pawłem II.
W sobotę, 8 czerwca 2019 roku, na podlaskich błoniach, zgromadziły się liczne wspólnoty, aby razem upamiętnić 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w stolicy diecezji.
W niedzielę, 9 czerwca, w Bazylice Mniejszej w Prostyni odbyły się parafialne obchody 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie.

 

foto

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90