Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC04649.JPGZgodnie z tradycją maj i czerwiec to czas obrzędu – poświęcenia pól. W tym obrzędzie wyrażamy swoją wdzięczność za dobrodziejstwa otrzymane od Boga, który stworzył cały świat i powierzył go ludziom.

 


Modlimy się także o Błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących w rolnictwie, o dobre urodzaje i o to, aby nikomu na ziemi nie zabrakło chleba.
W środę, 22 maja, miało miejsce poświęcenie pól w Kiełczewie. Mieszkańcy procesyjnie wyruszyli w dwóch grupach. W jednej na czele z Księdzem Proboszczem Ryszardem Zalewskim, w drugiej z Łukaszem Suszko- wikariuszem. Po drodze zatrzymywali się przy stacjach, którymi były przydrożne kapliczki.
Na zakończenie została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył ksiądz Łukasz.
Obrzęd błogosławieństwa pól jest wyrazem wiary w Bożą Opatrzność, w słowa Chrystusa, który powiedział: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam (Mt 7, 7); Otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie (Mt 21, 22).

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90