b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC03937.JPGW podniosłej atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych, jak co roku w Niedzielę Palmową, mieszkańcy Kiełczewa uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, której przewodniczył ks. Łukasz Suszko.

Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się właśnie Wielkiego Tygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do Świąt.
Rozważania dotyczyły Rodziny. Wsłuchując się w słowa rozważań, każdy miał okazję do osobistej modlitwy i kontemplacji. Można było się przyjrzeć trudnym sytuacjom rodzinnym w naszym życiu: słabościom fizycznym, psychicznym, moralnym; ubóstwie, chorobie, śmierci... Nie zawsze chcemy się do nich przyznać. Często traktujemy je jako wstydliwe, ukrywając je nie tylko przed innymi ludźmi, ale też i przed Bogiem oraz przed samym sobą.
Droga Krzyżowa pomogła zatrzymać się nad różnymi trudnościami, z którymi każdy z nas spotyka się w swoim się w życiu.