Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC03386.JPGNauki rekolekcyjne dla uczniów rozpoczęły się w czwartek w szkole. Rekolekcje dla wszystkich parafian miały miejsce od piątku do niedzieli. Prowadził je ojciec Andrzej Mikuć, redemptorysta z Braniewa, którego parafianie pamiętają z ubiegłorocznych Misji Świętych przed koronacją Cudownej Statuy.

Ojciec rekolekcjonista każdego dnia podczas kazania rozważał Ewangelię i nawiązywał do postępowania współczesnych ludzi. W piątek zwrócił uwagę na cierpienie w życiu człowieka i krzyż, który każdy nosi. Sobotnie kazania zwracały uwagę na problem uzależnień i nałogów, które niszczą całe rodziny. Niedzielne kazanie kończące rekolekcje wielkopostne poświęcone było rodzinie. Ojciec Andrzej Mikuć podkreślił, że na wzajemne pozytywne relacje w małżeństwie i rodzinie wielki wpływ ma wspólna rozmowa, spacer, wspólnie spędzony czas. Co we współczesnym świecie owładniętym nowoczesnymi technologiami jest niesamowicie trudne.
W rekolekcyjny piątek i sobotę wiele osób przystąpiło do sakramentu pokuty. Spotkania rekolekcyjne każdego dnia gromadziły liczną grupę parafian, którzy chcieli pogłębiać swoją wiarę i z dystansem spojrzeć na własne życie. Za ten modlitewny czas ojcu rekolekcjoniście podziękował proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Ryszard Zalewski, życząc wielu Łask Bożych na kolejne lata głoszenia Dobrej Nowiny. Również o. Andrzej Mikuć wyraził wdzięczność za zaproszenie do parafii w Prostyni oraz serdeczne przyjęcie przez księży i parafian.

 

ZDJĘCIA 

 

 

 

 

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90