Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC03065.JPGRekolekcje to czas zatrzymania się w ciągłej gonitwie za codziennymi sprawami. Człowiek potrzebuje wytchnienia, aby nabrać sił na dalszą wędrówkę życia, aby zastanowić się nad sensem istnienia i aby uświadomić sobie, kim jest w tym życiu Bóg i bliźni.

Rekolekcje służą pogłębianiu wiary i uczą z dystansem patrzeć na własne życie. Tegorocznej wielkopostnej odnowie duchowej przewodniczył ojciec Andrzej Mikuć, redemptorysta z Braniewa, który w ubiegłym roku prowadził Misje Święte w Prostyni.
Rekolekcje dla uczniów rozpoczęły się w czwartek. W szkole w Prostyni ojciec spotkał się z dziećmi i młodzieżą ze szkół w Prostyni i Orzełku, a w szkole w Kiełczewie prowadził nauki dla tamtejszych uczniów. Spotkania odbywały się z podziałem na grupy młodsze i starsze. Ojciec redemptorysta w bardzo oryginalny sposób przedstawiał prawdy wiary i jasno ukazywał właściwą drogę do Boga. Nauki urozmaicały scenki z udziałem uczniów, pogadanki, zespołowe śpiewanie pieśni religijnych i wspólna modlitwa.
Piątkowe spotkania z uczniami w szkole prowadził ks. Łukasz Suszko, prefekt prostyński. Odbywały się one również z podziałem na dwie grupy wiekowe. Dialogując z dziećmi ks. Łukasz mówił o pięknie chrześcijańskiego życia, natomiast w katechezie dla młodzieży zwracał uwagę na na grzechy niszczące dzieło Boże. Tego dnia uczniowie oglądali również filmy opowiadające o życiu Jezusa. O godzinie 12.00 w bazylice prostyńskiej odbyła się Msza Święta. Kazanie do dzieci i młodzieży szkolnej wygłosił rekolekcjonista o. Andrzej Mikuć. Była również okazja do przystąpienia do sakramentu pokuty.

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90