Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC02674.JPG3 lutego swoje imieniny obchodził Ksiądz Błażej Samociuk. W Jego intencji została odprawiona Msza Święta.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca przed Mszą św. miała miejsce Adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski podziękował Księdzu Błażejowi za zaangażowanie i pracę w parafii oraz złożył w imieniu Księży życzenia.

Również przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych składali Czcigodnemu Solenizantowi najserdeczniejsze życzenia oraz zaśpiewali pieśń „ Życzymy, życzymy”.
Patron Księdza Błażeja, św. Błażej był biskupem Sebasty w Armenii (obecnie Turcja).
Urodził się pod koniec III wieku w Cezarei Kapadockiej. Z wykształcenia był lekarzem, studiował także filozofię. Od wieków przekazywana jest opowieść o cudownym uratowaniu od śmierci chłopca, który dławił się ością ryby. Stało się to dzięki modlitwie, którą zanosił biskup Błażej. W nawiązaniu do tej historii w naszych kościołach 3 lutego zanoszone są prośby za wstawiennictwem świętego Błażeja, który jest źródłem życia, o zdrowe gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy umieli go używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi.

 

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90