Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC02500.JPGW pierwszym dniu tegorocznych ferii zimowych 28 stycznia już po raz 17 w Prostyni zostały zorganizowane rozgrywki Tenisa Stołowego. Przygotowaniem turnieju jak zwykle zajęli się nauczyciele wuefiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni, gdzie odbywa się impreza i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie.

Nagrody dla sportowców ufundował proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Ryszard Zalewski. Niezmiennie od 17 lat celem imprezy jest zagospodarowanie wolnego czasu podczas ferii zimowych, popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz nawiązanie kontaktu i nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół. Turniej przebiegał w następujących kategoriach: uczniowie szkół podstawowych rocznik 2006 i młodsi, uczniowie z roczników 2003 - 2005 oraz uczestnicy powyżej 17 lat (kategoria open). Łącznie w rozgrywkach wzięło udział ponad 80 pingpongistów reprezentujących 6 szkół i kilka okolicznych parafii.
Drużynowo w kategorii szkół I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni, na drugim uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, trzecie miejsce na podium zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku. W turnieju brali udział także uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

Indywidualnie w młodszej kategorii zwyciężyli:
dziewczęta;
I – Sylwia Niegowska
II – Martyna Jakubik
III – Kinga Rydzewska
chłopcy:
I – Wiktor Złotkowski
II – Dominik Kędzierski
III – Bartosz Jakubik

W kategorii starszej:
dziewczęta:
I – Aleksandra Woźnicka
II – Magdalena Łubkowska
III – Joanna Rogozińska
chłopcy:
I – Mateusz Zębrowski
II – Damian Bełczyński
III – Jakub Wiechowski

W kategorii open:
panie:
I – Anna Złotkowska
II – Aleksandra Ber
III – Oliwia Oniśk
panowie:
I – Krzysztof Kowalczyk
II – Rafał Michalik
III – Cezary Karczmarczyk

Zwycięskie szkoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, natomiast osoby plasujące się na podium w poszczególnych kategoriach indywidualnych otrzymały medale i dyplomy.
Tegoroczny turniej przebiegał bez zakłóceń w sportowej atmosferze zdrowej rywalizacji. Kolejne tenisowe rozgrywki o Puchar Proboszcza Parafii Prostyn już za rok!

 

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90