Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC01401.JPGW niedzielną Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, po wieczornej Mszy Świętej odbyło się spotkanie opłatkowe grup parafii Prostyń: Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Chóru Parafialnego, członków Kół Różańcowych, Domowego Kościoła i służby liturgicznej.

Wzięli w nim udział duszpasterze parafii Prostyń: ks. kan. Ryszard Zalewski, ks. kan. Krzysztof Maksimiuk i ks. Łukasz Suszko. Spotkanie miało miejsce na plebanii. Rozpoczęło się odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Następnie odczytany został fragment Ewangelii mówiący o narodzeniu Jezusa i wspólnie odmówiono modlitwę. Teraz nastąpiło łamanie się opłatkiem  i składanie życzeń. Kiedy już wszyscy ze wszystkimi podzielili się serdecznościami, przyszedł czas na posiłek. Stół niemal uginał się pod smakołykami przyniesionymi przez uczestników spotkania: były pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, barszcz czerwony, kapusta wigilijna, sałatki śledziowe i jarzynowe, ciasta, owoce i różne inne przystawki. Po posiłku nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Tu prym wiedli chórzyści z panem organistą na czele. W takiej świątecznej atmosferze serdeczności śpiewane były także pieśni ludowe, popularne i niezapomniane dawne szlagiery. Podczas uroczystości plebanię nawiedzili również kolędnicy misyjni, którzy wędrowali ulicami Prostyni. Spotkanie zakończyło się pieśnią „Mędrcy świata monarchowie” i błogosławieństwem.

 

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90