b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC01377.JPGPrzedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolędnicy zwiastują radość Bożego Narodzenia w odwiedzanych domach. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych.

Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji Uroczystości Trzech Króli. W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli po raz pierwszy w 1993 roku.
Uroczyste rozesłanie i błogosławieństwo kolędników w naszej parafii odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00. Ksiądz Łukasz Suszko pobłogosławił kolędników i prosił, aby przyjmować ich do swoich domów z otwartym sercem i cieszyć się razem radosną nowiną o Bożej Dziecinie.
W tym roku kolędnicy misyjni pospieszyli z pomocą dzieciom w Rwandzie i Burundi.
Kolędnicy chcą nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie.