Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_DSC01377.JPGPrzedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolędnicy zwiastują radość Bożego Narodzenia w odwiedzanych domach. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych.

 


Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji Uroczystości Trzech Króli. W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli po raz pierwszy w 1993 roku.
Uroczyste rozesłanie i błogosławieństwo kolędników w naszej parafii odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00. Ksiądz Łukasz Suszko pobłogosławił kolędników i prosił, aby przyjmować ich do swoich domów z otwartym sercem i cieszyć się razem radosną nowiną o Bożej Dziecinie.
W tym roku kolędnicy misyjni pospieszyli z pomocą dzieciom w Rwandzie i Burundi.
Kolędnicy chcą nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie.

 

 

 

galeria

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90