Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DK_PA180385.JPG8 października kościół katolicki wspomina św. Łukasza Ewangelistę. Tego dnia swoje imieniny i urodziny obchodzi ks. Łukasz Suszko, wikariusz prostyński. 18 października to też Dzień Pracowników Służby Zdrowia. W ich intencjach odprawiona została wieczorowa Msza Święta, której przewodniczył ks. kan. Ryszard Zalewski.

W oprawę Eucharystii włączyła się również młodzież z KSM parafii Prostyń poprzez czytanie lekcji i śpiewanie psalmu. Nabożeństwo różańcowe prowadził ks. Łukasz Suszko wraz z przedstawicielami nauczycieli. Po zasłonięciu Cudownej Statuy zebrani parafianie złożyli solenizantowi najserdeczniejsze życzenia. Najpierw wszyscy odśpiewali pieśń „Życzymy, życzymy”. Jako pierwszy głos zabrał ks. kan. Ryszard Zalewski, który w ciepłych słowach wyraził wiele serdeczności w kierunku ks. Łukasza. Również ks. kan. Krzysztof Maksimiuk uścisnął solenizanta. Następnie wiele życzeń popłynęło od służby liturgicznej, dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły w Prostyni, szkoły w Orzełku, Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Chóru Parafialnego i mieszkańców Rytel Święckich. Jako ostatni życzenia ks. Łukaszowi składali pracownicy miejscowego Ośrodka Zdrowia na czele z lekarzem p. Jerzym Kosteckim. Podsumowaniem życzeń było chóralne śpiewanie „Plurimos annos”, czyli „sto lat” po łacinie. Ks. Łukasz dziękując za pamięć i życzenia poczęstował cukierkami wszystkich zebranych w kościele.

Wielebny Księże,
Z okazji urodzin i imienin życzymy Księdzu wiele radości, zdrowia, niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze. Niech Najświętsza Panna otacza Księdza Matczyną miłością i opieką, zwłaszcza w trudnych chwilach i wyprasza u Swojego Syna wszelkie potrzebne Łaski. Podejmowany trud zmagania się z codziennością, niech Księdza uskrzydla i pozwoli dostrzegać piękno i głębię życia.

 

Galeria

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90