b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DK_DSC07897.JPGDnia 14 września 2018 roku uczniowie klasy 3 gimnazjum i 8 Szkoły Podstawowej z Prostyni oraz Kiełczewa wraz z opiekunami, ks. Łukaszem Suszko, panem Wojciechem Jakubikiem i panią Dorotą Koroś, wyjechali na Diecezjalne Dni Młodzieży w Serpelicach.

O godzinie 8.40 wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w podróż, którą rozpoczęliśmy od modlitwy. Do Serpelic dojechaliśmy o godzinie 11. Całą grupą ruszyliśmy na Górę Kalwarię. Tam wysłuchaliśmy koncertu religijnego i spotkaliśmy się ze znajomymi z różnych parafii naszej diecezji. Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Pikusa rozpoczęła się procesyjnym wejściem o godzinie 13.45. Ksiądz biskup wygłosił piękne słowo Boże. Mówił, że największym darem, jaki dał nam Bóg jest życie. Powinniśmy je pielęgnować i kochać. Każdy z nas kiedyś pójdzie do Boga i będzie z nim żył życiem wiecznym. Co roku spotykamy się na Górze Kalwarii w Serpelicach, żeby razem modlić się za całą młodzież z innych rejonów Polski. Msza zakończyła się poświęceniem krzyży z poszczególnych parafii i błogosławieństwem duszpasterskim.
Po zakończeniu całą grupą udaliśmy się do autokaru. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na miejscu byliśmy o godzinie 16. To był naprawdę niezwykły dzień w życiu każdego młodego chrześcijanina.

Paulina Dębkowska, kl. IIIA PG