b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DK_DSC07696.JPGMinęły wakacje, nadszedł nowy rok szkolny i katechetyczny 2018/2019.
Dnia 3 września 2018 roku, w Bazylice Mniejszej w Prostyni odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. We Mszy świętej wzięli udział uczniowie, ich rodzice, pedagodzy oraz pracownicy szkół z terenu parafii.
Uroczysty charakter Mszy świętej podkreślała obecność szkolnych pocztów sztandarowych. Uroczystościom przewodniczył ks. Łukasz Suszko. Życzenia na nadchodzący rok szkolny złożył również ks. proboszcz Ryszard Zalewski.

Drodzy Uczniowie!
Z tej okazji pragniemy złożyć Wam życzenia wytrwałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów oraz pogłębiania swojej wiedzy. Pracujcie nad sobą i doskonalcie się, pamiętając, że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami
(Adam Mickiewicz).
Wtedy na pewno osiągniecie sukces, czego szczerze Wam życzymy!

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy!
Życzymy Wam, aby Wasze oddanie i zaangażowanie przyniosło zadowolenie i uśmiech na twarzach wychowanków. Niech nowy rok szkolny i katechetyczny będzie bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Pamiętajcie, że umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić (Plutarch).
Rodzicom życzymy cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu młodych ludzi, wiele radości z osiągnięć Waszych dzieci, a przede wszystkim wzajemnej miłości, gdyż dzieci potrzebują ciepła wielkiej miłości, żeby być ludźmi
(Phil Bosmans).