Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC03188.JPG8 lat temu, w sobotę 12 czerwca 2010 w Sanktuarium Trójcy Świętej i Św. Anny w Prostyni, z rąk biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza święcenia kapłańskie przyjęło 11 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie:

 

Łukasz Suszko - obecny wikariusz, pochodzący z Domanowa, Marcin Szymanik z Prostyni, Tomasz Przewoźny z Prostyni, Łukasz Skarzyński z Kosowa Lackiego,Karol Biegluk z Hajnówki, Sylwester Falkowski z Domanowa, Paweł Hryniewicki z Bielska Podl., Daniel Jankowski z Sadownego, Piotr Pędzich z Węgrowa, Tomasz Przewoźny z Prostyni, Łukasz Skarzyński z Kosowa Lackiego, Łukasz Suszko z Domanowa, Marcin Szymanik z Prostyni, Wojciech Wysocki z Bielska Podl. i Grzegorz Ziembowski z Łochowa
Dzisiaj przyjechali, aby podziękować Bogu w Trójcy Jedynemu za 8 lat kapłaństwa. Wszystkim Kapłanom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień kapłańskiego posługiwania.
"Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka. Każdy z kapłanów, doświadcza tego bardzo wyraźnie w całym swoim życiu"
Jan Paweł II
Drogi Księże Łukaszu! Szanowni Księża Jubilacie!
Za małe jest ludzkie serce, by do końca zrozumieć tajemnicę kapłaństwa. Stajemy więc przy Was i poprzez wspólną modlitwę zanurzamy się w Wasze dziękczynienie Bogu. Pragniemy również złożyć serdeczne, jubileuszowe życzenia z okazji 8 rocznicy Waszego kapłaństwa. Niech dobry Bóg czuwa nad Waszym życiem, niech darzy łaską zdrowia. Pan Jezus, niech zawsze prowadzi Was swoimi drogami, chociaż nie zawsze usłane będą różami. Duch Święty niechaj obdarza Was pełnią swoich darów, abyście zawsze byli przewodnikami w pielgrzymce wiary. Niech Wasza odpowiedź na dar powołania będzie czysta, radosna i zawsze wierna.

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90