b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_FATIMSKA.JPGDnia 13 czerwca br. figura Matki Bożej Fatimskiej odwiedziła mieszkańców Kiełczewa.
Z racji, że była to środa, obecni na różańcu modlili się rozważając tajemnice chwalebne różańca świętego.
Różaniec Fatimski odmawiamy 13-ego dnia miesiąca od maja do października włącznie.
W naszej parafii, od maja do października, Figura Matki Bożej Fatimskiej nawiedza poszczególne wioski:

- maj - Złotki,
- czerwiec - Kiełczew,
- lipiec - Wólka Okrąglik,
- sierpień - Rytele Święckie,
- wrzesień- Treblinka
- październik - Prostyń.
Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna.
Nabożeństwo to uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.
Idąc ulicami Kiełczewa, rozważaliśmy pod kierunkiem ks. Proboszcza Ryszarda Zalewskiego, część IV różańca świętego- tajemnice chwalebne.